Czy każdą odzież można zmienić?

Warszawa-śródmieście-poprawki na telefon

Nie wszystko da się naprawić, ale prawie wszystko.

  1. Nie da się w dużej części przypadkach powiększyć o rozmiar czy dwa. Oczywiście możemy się pokusić w niektórych przypadkach o naprawę danego rozmiaru, lecz wtedy musisz liczyć się z dużymi kosztami.
  • W celu wykonania takiej poprawki należy dokupić podobną tkaninę lub pasującą kontrastem czy fakturą.
  • Kolejnym aspektem jest ilość pracy, jaką należy włożyć w taką naprawę, daną rzecz trzeba rozpruć na części, a to pracochłonne pociąć, dokroić brakująca część i pozszywać na nowo. prawda jest taka, że szybciej uszyje się nową niż wykona poprawkę pomniejszajacą o dwa rozmiary czy powiększającą.
  • koszt niestety jest bardzo wysoki, przewyższyć może koszt zakupu nowej odzieży.

Jednak jeśli do poprawy mamy zwęzić o rozmiar czy dwa, tu jest trochę inaczej, wszystko zależy od miejsca, gdzie mamy wykonać zmianę na mniejszy rozmiar.
Tu koszt jest niski, od 20 zł wzwyż.

Pomniejszając daną odzież zazwyczaj ingirujemy w główne szwy boczne czy rekawka. Jednak są przypadki gdzie pracy jest więcej.

Zmniejszając marynarkę, jeśli mamy pomniejszyć o dwa rozmiary, jest pracochłonne. Bo często zależy od miejsca, gdzie mamy zmniejszyć. Czyli od gabarytów danej osoby. O ile zmniejszamy główne szwy to bywa że ingirujemy w część ramienia oraz mankietu te usługi są pracochłonne. Ze względu na sposób, w jaki musimy się dostać do danego szwu w ramię czy makiet jeśli jest z rozporkiem i guzikami. Takiej usługi nie wykonamy w jeną godzinę.

Czy wszystko da się naprawić? W zasadzie tak, lecz w niektórych przypadkach to szycie od nowa i powstaje pytanie, czy szyć, czy kupić nową tańszą rzecz niż uszycie nowego.

Parę lat temu miałam bardzo ciekawą usługę, naprawiałam koce, które były pogryzione dziura na dziurze. Koszt przerósł zakup nowych. Dlaczego jednak osoba ta była zainteresowaną naprawą? Ceniła rzeczy, które miała, uważała, że środowisko jest ważniejsze.

Czy każdą odzież można zmienić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę