Czy zapisać dziecko i siebie na kurs szycia?

Zastanawiasz się nad kursem szycia dla dziecka lub siebie ?

Masz mnóstwo pytań? czy sobie poradzi? czy moje dziecko nie jest za młode? A co jak się nie spodoba?

Czy sobie dziecko poradzi?

 • Zajęcia dostosowywane są indywidualnie do dziecka, na pierwszym spotkaniu, które trwa max 1 godzinę.
 • w celu ustalenia, czy dziecko będzie zainteresowane dalszą nauką ocenią 4 najbliższe spotkania.
 • Jak nie będzie zainteresowane dalszymi spotkaniami zwracam nadpłatę, choć z góry płacimy za 1 miesiąc. To zazwyczaj 4 godziny. Chyba że ustalimy inną ilość.
 • Ilość godzin na jednym spotkaniu ustalane jest na podstawie wieku, chęci i budżetu.

Na zajęciach z małymi dziećmi kładę nacisk na ich bezpieczeństwo i zabawę, nie meczymy szycia szwów prostych, bo nie w tym cel.

Jaką maszynę dla małego dziecka?

Obecnie nauczam dziecko w wieku 6 lat. Zaczęłam naukę od maszyny dziecięcej. Po 3 spotkaniach czuła się już pewnie. Zastanawiamy się nad zwykłą maszyną.

Ja zaczynałam naukę szycia lub bardziej zabawę od 6 lat jak nie wcześniej. Maszyna była w domu, mama szyła a ja się bawiłam szwami. Zszywałam kawałki tkanin.

Nauka szycia dla dorosłych

Nauczanie osób dorosłych zaczynamy, podobnie od poznania maszyny, jednak kładę nacisk na proste szycie. W kolejnych etapach szyjemy spódnicę, spodnie, żakiet czy płaszczyk.

Tu także o rozwoju nauki decydować będzie potrzeba rozwoju, ustalona po pierwszym spotkaniu.

Nauka może odbywać się u mnie w lokalu wykorzystujemy maszynę przemysłową, domową oraz overlock.

 

Na rynku jest duży wybór kurów, który wybrać?

To trudne zadanie, jednak kierowałbym się potrzebą- czyli co chcemy z niego wynieść. Czy warto zainwestować w konkretny panel nauczania, czy może wybrać indywidualne nauczanie?

Zastanów się, czy nie lepiej godzinowo ustalać spotkania a cena ta sama, plusem jest, że nie musisz się wiązać na długi czas.

 

Czy zapisać dziecko i siebie na kurs szycia?

20 komentarzy do “Czy zapisać dziecko i siebie na kurs szycia?

 1. Fajny pomysł z tym szyciem. Myślę że z jednej strony może się spodobać a z drugiej przydać… Ja wielokrotnie musiałem zamówić ubrania do krawcowej a wiem, że takie proste przeszycia można samemu załatwić. Jedyny problem maszyna…no ale może warto zainwestować

  1. Warto zainwestować, proste poprawki na zwykłej maszynie za 300 zł da się wykonać. A jaka oszczędność. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam na naukę. 🙂

 2. Super sprawa. Oczywiście, że warto! Zdolności manualne przydadzą się zawsze, a przy okazji dziecko może uszyć swój własny strój karnawałowy!

 3. Mam dwie lewe ręce i niestety szycie mi nie wychodzi. Moja mama zawsze pięknie szyła, wiec wiem, że jak ktoś lubi i imię to tylko plus

  1. Jak najbardziej. Kurs dla każdego jeśli potrafi obsłużyć maszynę i proste ściegi. a ja w tym pomagam online lub na żywo. Wystarczy dołączyć do zamkniętej grupy na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę